Indukční desky Fagor

Indukční desky Fagor

Úterý | 17.8.2010

Nová řada indukčních desek od společnosti Fagor je vybavena spoustou nových funkcí, které usnadňují jejich používání, urychlují vaření, zajištují větší bezpečnost a snadnější čištění, a tak se přizpůbobují potřebám každého uživatele.

Mezi zmíněné funkce patří například časovač, který umožňuje nastavit dobu vaření.Další novinkou je i funkce Těstovin, při jejímž zapojení není potřeba neustále hlídat vařící se těstoviny, jelikož to deska dokáže sama. Široká škála výkonu desek Fagor umožňuje velmi jemný ohřev vhodný např. pro rozpuštění čokolády bez nutnosti použití vodní lázně nebo naopak díky funkci Booster nebo Plus - soustředění výkonu dvou varných zón do jedné - velmi rychlé uvedení vody do varu.

Desky jsou snadno a pohodlně ovladatelné díky LCD displeji, na kterém lze sledovat stupeň výkonu každé varné zóny, a kterým je možné programovat, kdy chce mít zákazník jídlo připravené - zóna se tak sama zapne a vypne, když je potřeba. Panel Touch Control umožňuje větší přesnost při ovládání teploty varných zón, což usnadňuje přípravu pokrmů. Některé desky mají navíc funkci Indulight, barevnou škálu, která zobrazuje intenzitu plamene na každé zóně a která je dobře videtelná z různých úhlů.
Nové varné plochy jako Zone či Gigant o rozměru 28 cm se dokonale přizpůsobují potřebám vaření. Pro prodloužené nádoby či pro dvě menší nádoby pro vaření na jedné souvislé ploše je vhodná adaptabilní plocha o rozměrech 40x23 cm označovaná termínem Zone. Na varné zóně Gigant je možné vařit v nádobách o různých rozměrech včetně těch nějvětších, protože svou spotřebu přizpůsobí podle dna nádoby, a tak pomáhá šetřit energii.

Čištění indukčních desek je snažší než dříve, protože se při vaření zahřívá jen plocha pod nádobou a zbylý povrch zůstává chladný. Také samotná varná plocha se zahřívá pouze od tepla vznikajícího v samotném dně nádoby, nikoliv v desce. Deska se tedy nerozpálí jako klasická sálavá sklokeramická deska, takže i čištění je snadnější a desku je možno vyčistit prakticky ihned po ukončení vaření.

Každý uživatel si tedy může v řadě indukčních desek od společnosti Fagor najít tu, která mu nejvíc vyhovuje. Nesmíme zapomenout, že desky Fagor jsou také velmi ekologické, jelikož jsou vyrobeny ze sklokeramiky Schott Ceran, která neobsahuje toxické kovy.


FAGOR ELEKTRO s.r.o. je pobočkou španělské nadnárodní skupiny Fagor, vyvážející svoje výrobky do více než stovky zemí celého světa. Její tým tvoří více jak 12 000 zaměstnanců v 17 zemích a disponuje 13 výrobními závody na třech kontinentech. Skupina Fagor je celosvětovým lídrem v oblasti vestavných indukčních desek, vrchem plněných praček a předním výrobcem vestavných spotřebičů. Postavení lídra si udržuje ve Španělsku, Francii a také na ostatních trzích výrazně expanduje. Řadí se mezi pět největších výrobců domácích spotřebičů v Evropě.

 Diskuze

Článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Seriál

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Jste-li zastánci kompaktního designu a potrpíte si na vyladěná řešení, pravděpodobně dáte před solitérními spotřebiči přednost vestavbám, a to i v případě pračky.

Čtěte dále

Nejčtenější články

Budujeme dětský pokoj

Budujeme dětský pokoj

Že děti tráví v dětském pokoji, který jim poskytuje útočiště a vlastní prostor v rámci bytu, většinu svého volného času, o tom není pochyb. Proto bychom při jeho zařizování neměli brát v úvahu jen vkus dospělých, ale zejména potřeby a zájmy dětí.

Jak na zařízení ložnice

Jak na zařízení ložnice

Dnešní moderní trend při zařizování ložnice je jednoduchost. V samotné ložnici je postel, pár úložných prostor a pár uměleckých drobností. Je také možné si udělat v ložnici malou pracovnu, ale obvykle postačí menší stůl na který se vejde třeba počítač. Mělo by se spíš jednat o pracovní kout.

Polštáře a přikrývky pro zdravý spánek

Polštáře a přikrývky pro zdravý spánek

Kvalitní spánek regeneruje tělo i duši. K tomu, abychom se po probuzení cítili svěží a odpočatí, nestačí pouze správná matrace. Neméně důležité je i to, co máme pod hlavou a čím se přikryjeme. Mládenec z jedné pohádky na svých toulkách světem každý večer složil pod hlavu ruce, přikryl se dobrým svědomím a usnul spánkem spravedlivých. My naštěstí nemusíme být tak skromní a můžeme si vybrat ze široké nabídky polštářů a přikrývek.

Anketa

Jakou matraci preferujete8% (9)


5% (5)


18% (19)


13% (14)


12% (13)


44% (48)


Poslední komentáře

Komentář k článku: Vybíráme a montujeme střešní okna

petr vandírek: v současné době rekonstruuji podkrovní byt a chystám se zabudovat celkem šest střešních oken, většina lidí, kterých jsem se ptal, mi doporučují značku Velux, ale ty mi přijdou relativně drahé, není nějaké levnější varianta v obdobné kvalitě? díky Vandírek

číst komentář

Informační portál o bydlení | 23.1.2021