Indukční desky Fagor

Indukční desky Fagor

Úterý | 17.8.2010

Nová řada indukčních desek od společnosti Fagor je vybavena spoustou nových funkcí, které usnadňují jejich používání, urychlují vaření, zajištují větší bezpečnost a snadnější čištění, a tak se přizpůbobují potřebám každého uživatele.

Mezi zmíněné funkce patří například časovač, který umožňuje nastavit dobu vaření.Další novinkou je i funkce Těstovin, při jejímž zapojení není potřeba neustále hlídat vařící se těstoviny, jelikož to deska dokáže sama. Široká škála výkonu desek Fagor umožňuje velmi jemný ohřev vhodný např. pro rozpuštění čokolády bez nutnosti použití vodní lázně nebo naopak díky funkci Booster nebo Plus - soustředění výkonu dvou varných zón do jedné - velmi rychlé uvedení vody do varu.

Desky jsou snadno a pohodlně ovladatelné díky LCD displeji, na kterém lze sledovat stupeň výkonu každé varné zóny, a kterým je možné programovat, kdy chce mít zákazník jídlo připravené - zóna se tak sama zapne a vypne, když je potřeba. Panel Touch Control umožňuje větší přesnost při ovládání teploty varných zón, což usnadňuje přípravu pokrmů. Některé desky mají navíc funkci Indulight, barevnou škálu, která zobrazuje intenzitu plamene na každé zóně a která je dobře videtelná z různých úhlů.
Nové varné plochy jako Zone či Gigant o rozměru 28 cm se dokonale přizpůsobují potřebám vaření. Pro prodloužené nádoby či pro dvě menší nádoby pro vaření na jedné souvislé ploše je vhodná adaptabilní plocha o rozměrech 40x23 cm označovaná termínem Zone. Na varné zóně Gigant je možné vařit v nádobách o různých rozměrech včetně těch nějvětších, protože svou spotřebu přizpůsobí podle dna nádoby, a tak pomáhá šetřit energii.

Čištění indukčních desek je snažší než dříve, protože se při vaření zahřívá jen plocha pod nádobou a zbylý povrch zůstává chladný. Také samotná varná plocha se zahřívá pouze od tepla vznikajícího v samotném dně nádoby, nikoliv v desce. Deska se tedy nerozpálí jako klasická sálavá sklokeramická deska, takže i čištění je snadnější a desku je možno vyčistit prakticky ihned po ukončení vaření.

Každý uživatel si tedy může v řadě indukčních desek od společnosti Fagor najít tu, která mu nejvíc vyhovuje. Nesmíme zapomenout, že desky Fagor jsou také velmi ekologické, jelikož jsou vyrobeny ze sklokeramiky Schott Ceran, která neobsahuje toxické kovy.


FAGOR ELEKTRO s.r.o. je pobočkou španělské nadnárodní skupiny Fagor, vyvážející svoje výrobky do více než stovky zemí celého světa. Její tým tvoří více jak 12 000 zaměstnanců v 17 zemích a disponuje 13 výrobními závody na třech kontinentech. Skupina Fagor je celosvětovým lídrem v oblasti vestavných indukčních desek, vrchem plněných praček a předním výrobcem vestavných spotřebičů. Postavení lídra si udržuje ve Španělsku, Francii a také na ostatních trzích výrazně expanduje. Řadí se mezi pět největších výrobců domácích spotřebičů v Evropě.

 Diskuze

Článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Seriál

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Jste-li zastánci kompaktního designu a potrpíte si na vyladěná řešení, pravděpodobně dáte před solitérními spotřebiči přednost vestavbám, a to i v případě pračky.

Čtěte dále

Nejčtenější články

Kuchyně na míru 1. část

Kuchyně na míru 1. část

Rozhodli jste se vyměnit svojí starou linku v paneláku za novou, modernější a funkčnější? Nebo plánujete novou linku do novostavby a nevíte na co si dát pozor? Pak čtete tento článek správně. Kuchyňská linka v bytě je základ, obvykle se nemění spolu s koupelnou a záchodem cca 15-25 let a proto je nutné její uspořádání dobře rozmyslet.

Lamino nebo dřevo?

Lamino nebo dřevo?

Tuhle otázku si asi každý položí, když se rozhoduje při volbě podlahy, ale co je lepší nebo výhodnější? Každopádně bychom si měli nejprve říci kde a jaká bude v místnosti podlaha. Jaké nároky na ní budeme klást, jestli to bude dlouhá životnost, reprezentativní vzhled, snadná údržba a nebo cena. Každý typ podlahy má svoje vlastnosti.

Vybíráme sekačku na trávu

Vybíráme sekačku na trávu

Každý, kdo má na starost nějakou travnatou plochu, ví, že vyžaduje pravidelnou péči. Při péči o trávníky jsou nám neodmyslitelnými pomocníky sekačky na trávu. Ovšem sekaček je jako máku. Podle jakých kritérií a z čeho je vlastně možnost vybírat?

Anketa

Jak širokou postel máte?4% (7)


9% (17)


10% (19)


70% (137)


8% (15)


Poslední komentáře

Komentář k článku: Vybíráme a montujeme střešní okna

petr vandírek: v současné době rekonstruuji podkrovní byt a chystám se zabudovat celkem šest střešních oken, většina lidí, kterých jsem se ptal, mi doporučují značku Velux, ale ty mi přijdou relativně drahé, není nějaké levnější varianta v obdobné kvalitě? díky Vandírek

číst komentář

Informační portál o bydlení | 24.7.2021