Vestavné spotřebiče 3. část - vestavné trouby

Vestavné spotřebiče 3. část - vestavné trouby

Úterý | 9.6.2009

Klasické sporáky stále více vytlačují z kuchyní konkurenční vestavné spotřebiče. Lidé, kteří zařizují nové kuchyně, raději volí do interiéru moderní varné desky a vestavné trouby. Je pak na každém jednotlivci, zda zvolí kombinovanou desku s troubou, nebo samostatné spotřebiče.

U kombinované desky a trouby nemáte příliš na výběr co do umístění. Na troubě jsou totiž ovládací prvky i pro desku a je nutno, aby byla umístěna pod varnou desku. Pokud zvolíte solitérní desku a troubu, nabízí se vám mnohem více variant umístění trouby. Nejčastěji je trouba umísťována do úrovně očí, kde je její obsluha nejpohodlnější. Máte přehled o tom, co se s vaším výtvorem uvnitř trouby děje, pohodlně můžete vše kontrolovat, aniž byste se museli ohýbat, a zabráníte případnému popálení malých všetečných členů vaší domácnosti. Nedoporučujeme dávat troubu do vyšších poloh. Obsluha by vám nebyla příjemná a z bezpečnostního hlediska je to zcela nepřijatelné.

Eshop BílýRáj.cz nabízí vestavné trouby předních výrobců za skvělé ceny. V nabídce najdete také volně stojící trouby, varné desky a další zboží. Mezi další kuchyňské spotřebiče patří i vestavné mikrovlnné trouby, mohou být s grilem nebo teplovzdušné a mohou mít různé dekorační kryty.

Samozřejmostí by mělo být, že troubu neumístíte v blízkosti zdroje vody (umyvadla / dřezu). Kvalitní trouby můžete ovšem bez obav zasadit i vedle lednice či chladničky. Bývají koncipovány s ohledem na to, že vám zkrátka mnohdy jinde místo na troubu nezbude a chod lednice, potažmo chladničky neovlivňují.

Na dnešním trhu už objevíte i trouby s jiným než klasickým otevíráním, kdy se dvířka vyklápějí směrem dolů. Nejnovějším hitem jsou trouby otevírající se do stran, což umožňuje mnohem lepší manipulaci s připravovaným pokrmem.

Zajímavé vestavné trouby - tipy

Vestavná trouba Mora 4809

multifunkční elektrická trouba v povrchové nerezové úpravě má praktické ovládací knoflíky i digitální programátor. Nabízí 8 pečicích funkcí a speciální program čištění Water Clean. Je k dostání i v setu s 23litrovou mikrovlnnou troubou Mora MT 04 s digitálním displejem, 5 stupni výkonu, funkcí jednoduchého vaření i rozmrazování. Obě trouby spolu designově ladí a stanou se v kuchyni hezkým estetickým pomocníkem.


Vestavná trouba Electrolux EOB98000X

revoluční parní trouba pro dokonale zdravé vaření i pečení. Doporučená cena: 49 990 Kč. Electrolux přichází i s novinkou Inspiro, která má dokonalý filtrační systém. Z trouby neunikne žádné aroma ani nečistoty. Doporučená cena: kolem 40 000 Kč.


Vestavná trouba Siemens HB36D570

kombinovaná parní trouba. Velkorysý vnitřní prostor nabízí vaření ve dvou úrovních současně. Dále nabízí 52 automatických programů, mód beztlaká pára má 70 manuálních nastavení, horký vzduch 20 nastavení a kombinace obojího 29 nastavení. Mezi další funkce patří různé druhy ohřevu, paměťové funkce, automatické programy s ukazatelem váhy jídla atd. Textový displej můžete mít i v češtině. Součástí vybavení je i automatický odvápňovací a čisticí program. Doporučená cena: 51 900 Kč.

Vestavná trouba Megachef Baumatic

velkoryse prostorná trouba s vnitřním objemem 66 litrů se vyrábí ve třech provedeních. Nejdražší je provedení v celonerezu s povrchovou úpravou proti otiskům prstů. Všechny tři typy obsahují sklokeramický gril a jejich dvířka se otevírají do strany (až 180º). Doporučená cena: 34 990 Kč až 38 990 Kč podle typu.


Čistě!

Na závěr každého vaření přichází nejméně oblíbená činnost - čištění trouby, kterému se žádný kuchař čas od času nevyhne. Pokud tuto činnost vykonáváte opravdu obzvlášť neradi, volte troubu, u které zaznamenáte termín pyrolýza. Pyrolýza je totiž samočisticí funkce vnitřku trouby! Na čisticí prostředky, drátěnky a drhnutí v potu tváře můžete s radostí zapomenout. Stisknutím jediného tlačítka se v troubě při vysoké teplotě spálí všechny nečistoty na popel, který pak jednoduše setřete. Touto sympatickou funkcí je už vybavena většina moderních trub.

 Diskuze

Článek zatím nikdo nekomentoval. Buďte první!

Seriál

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Vestavné spotřebiče 5. část - vestané pračky a sušičky

Jste-li zastánci kompaktního designu a potrpíte si na vyladěná řešení, pravděpodobně dáte před solitérními spotřebiči přednost vestavbám, a to i v případě pračky.

Čtěte dále

Nejčtenější články

Návrh interiéru koupelny

Návrh interiéru koupelny

Koupelnu už nemůžeme chápat jenom jako místnost, kde se rychle umyjeme, osprchujeme nebo vykoupeme, vyčistíme si zuby a honem pryč. Stále častěji se stává pobyt v koupelně součástí relaxace. Na to bychom měli myslet, když přemýšlíme o tom, jak tuto místnost vybavíme.

Protože v ní jako v zóně odpočinku budeme patrně trávit víc času, než je potřeba na praktické odbytí hygieny, měla by vedle funkčních nároků plnit také funkci estetickou.

 

Lamino nebo dřevo?

Lamino nebo dřevo?

Tuhle otázku si asi každý položí, když se rozhoduje při volbě podlahy, ale co je lepší nebo výhodnější? Každopádně bychom si měli nejprve říci kde a jaká bude v místnosti podlaha. Jaké nároky na ní budeme klást, jestli to bude dlouhá životnost, reprezentativní vzhled, snadná údržba a nebo cena. Každý typ podlahy má svoje vlastnosti.

Vestavné spotřebiče 3. část - vestavné trouby

Vestavné spotřebiče 3. část - vestavné trouby

Klasické sporáky stále více vytlačují z kuchyní konkurenční vestavné spotřebiče. Lidé, kteří zařizují nové kuchyně, raději volí do interiéru moderní varné desky a vestavné trouby. Je pak na každém jednotlivci, zda zvolí kombinovanou desku s troubou, nebo samostatné spotřebiče.

Anketa

Jakého výrobce u trouby preferujete?33% (46)


11% (16)


2% (3)


4% (5)


4% (5)


14% (20)


6% (9)


26% (36)


Poslední komentáře

Komentář k článku: Vybíráme a montujeme střešní okna

petr vandírek: v současné době rekonstruuji podkrovní byt a chystám se zabudovat celkem šest střešních oken, většina lidí, kterých jsem se ptal, mi doporučují značku Velux, ale ty mi přijdou relativně drahé, není nějaké levnější varianta v obdobné kvalitě? díky Vandírek

číst komentář

Informační portál o bydlení | 18.9.2021